Gündem

Deprem uzmanı açıkladı : 56 milyon kg patlayıcı büyüklüğünde!

Deprem uzmanı Van Yüzüncü Yıl Jeo-Fizik bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa Toker Elazığ’da meydana gelen büyük deprem sonrasında yaptığı açıklamada artçıların 1 ay boyunca devam edeceğini ve artçıların şiddetinin 4.5 , ,4.6 ve 5.5 büyük olacağını duyurdu.

ARTÇILAR 1 AY DEVAM EDECEK

Van Yüzüncü Yıl Jeo-Fizik bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa Toker  yaptığı açıklamada, “Artçı depremler etkili olmaya devam edecek. Artçı depremler 1 ay boyunca devam etmesi beklendiği için hasarlı binalara kesinlikle girilmemesi gerekmektedir. Meydana gelecek olan artçı depremler sonrasında hasarlı binalarında yıkılacağı tahmin ediliyor ve bundan dolayı da vatandaşların önlemlerini alması gerekiyor.” açıklamasında bulundu.

Artçı şoklar bir ay boyunca devam edecek hasarlı binalara kesinlikle girilmemesi gerektiğini vurgulayan Toker, 56 milyon kg patlayıcının etkisine sahip olan 6.8’lik depremin ardından yer kabuğunda kalan enerjinin yeni depremleri öne çekeceğini bildirdi.

İSTANBUL VE MANİSA DEPREMİYLE İLGİSİ YOK

Ayrıca bu depremin İstanbul ve Manisa’da olan depremle ilgisi olmadığını dile getiren Toker, meydana gelen depremin büyük bir depremin haberici olmadığını ama artçı şokların 1 ay boyunca devam edeceğini aktardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir