Gündem

Devlet Bahçeli’den Binali Yıldırım’ın İstifa Kararına Değerlendirme

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’yi Seçim Koordinasyon Merkezi’nde ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan MHP Lideri yerel seçim gündemini ele aldı. 

MHP LİDERİ BAHÇELİ’DEN BİNALİ YILDIRIM KARARI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yapmış olduğu konuşmasında 31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerin önemine değindi. Bu seçimlerin yeni hükümet sisteminin uygulanabilirliği açısından çok önemli anlamlar taşıdığını ifade eden MHP Lideri Bahçeli MHP ve AK Parti’nin bu seçimlerde gönül birlikteliği yapmasına değindi. Bu kapsamda MHP’nin Ankara adayının Özhaseki olduğunu ifade eden Devlet Bahçeli konuşmasında ayrıca Binali Yıldırım’ın istifa kararına dair konuşma yaptı. 

”Sayın Meclis Başkanımız Cumhur İttifakı anlayışı içerisinde Adalet ve Kalkınma Partisi yönetimi ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olarak sunulmuştur. Adaylıklarla ilgili müracaatın kesinleşmediği bir süreç doğmadan bazı çevreler sürekli hem adayı hem seçimleri şaibe altında bırakabilecek söylemlerle kara propaganda içerisine girmişlerdir. Sayın Meclis Başkanımız televizyon konuşmasında çok sağlıklı bir görüş ortaya koymuştur. Faziletli, erdemli bir davranış. Sağlam bir iradedir. Bu düşüncesine saygı duymalıyız.”

Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.