Gündem

Devlet Bahçeli’den Erken Genel Seçim İddialarına Dair Açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisi tarafından organize edilen Osmaniye Açık Hava toplantısına katıldı. Burada yerel seçim, ekonomi, siyasi gündem ve merak edilen birçok konuya dair açıklamalarda bulunan MHP Lideri Devlet Bahçeli dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

MHP LİDERİ BAHÇELİ’DEN YEREL SEÇİM AÇIKLAMASI

MHP Lideri Devlet Bahçeli yapmış olduğu konuşmasında Millet İttifakına dair eleştirilerde bulundu. Bu konuya dair açıklamasında CHP, İP, HDP, SP, ÖDP, PKK ve FETÖ’nün, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini boğmaya çalıştıklarını söyledi. 

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere ilişkin açıklamasında, seçimlerden sonra hayırlı sonuçlar çıkmasını temin ettiğini söyledi. Bu açıklamalarına ek son günlerde gündemde yer alan erken seçim iddialarına değinen Devlet Bahçeli, erken seçim olmayacağını duyurdu.

“Hedef 2023, yani Cumhuriyet’in 100. yıl dönümüdür. Hedef demokratik normalleşme, siyasi istikrar ve ekonomik gelişmedir. 31 Mart’tan sonra Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri Haziran 2023’te yapılacaktır. Mahalli İdareler Seçimleri ise 2024 yılının mart ayında gerçekleştirilecektir. Kriz sever CHP, kaos meraklısı İP, terör yedeği HDP hesaplarını buna göre yapmalıdır. Erken seçim yoktur, seçime asla ihtiyaç yoktur. Milletimizin oyalanmasına, siyasi krizlere karşılık bekleyenlere tahammülümüz olmayacaktır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir