Gündem

DİB 2019 Haziran Dönemi Hafızlık Tespit Sınav Duyurusu Yayımlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan Hafızlık Tespit Sınav duyurusunda, adaylara sınavların yapılacağı iller ve sınav merkezlerine dair bilgiler verildi. Duyuruda ayrıca Hafızlık Tespit Sınavı başvurularının nasıl yapılacağı konusunda da bilgi verildi. 

HAFIZLIK TESPİT SINAV DUYURUSU 

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) yayımladığı duyuru metninde, hafızlık tespit sınavının 24 Haziran 2019 tarihinde başlamak üzere, başvuru durumuna göre, sınav tamamlanıncaya kadar müteakip günlerde yapılacağı bilgisini kamuoyu ile paylaştı. Söz konusu sınav için başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların 13 Mayıs ile 31 Mayıs tarihleri arasında başvuru yapmaları gerektiğini ilan eden DİB başvuruların il ve ilçe müftülükleri aracılığıyla https://dibbys.diyanet.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacağını bildirdi.

Adayların sınav başvuru sırasında sınava girmek istedikleri sınav merkezlerini tercih edeceklerinin ifade edildiği basın açıklamasında, müracatların sona ermesinin ardından başvurularda güncelleme yapılamayacağı uyarısı da yer aldı. 

Sınav Giriş Belgeleri’nin ne zaman yayımlanacağına ilişkin bir açıklamada bulunan DİB konuya dair adaylara şu bilgiyi paylaştı. ”Sınava başvuru yapanların kayıt işlemi bittikten sonra ilgili müftülükçe mutlaka Ön Kayıt Belgesi verilmelidir. Ön kayıt belgesi Hafızlık Tespit Sınavı Giriş Belgesi olmayıp, sınav yeri ve zamanını gösteren, Hafızlık Tespit Sınavı Giriş Belgeleri 17 Haziran 2019 tarihi itibariyle il ve ilçe müftülüklerimiz tarafından DİBBYS/EHYS sistemi üzerinden verilmeye başlanılacak olup ayrıca bir yazı yazılmayacaktır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir