Gündem

Dünya Basınında Yer Alan S-400 Haberlerinin Ardından Dışişleri Bakanlığı’ndan Açıklama

Milli Savunma Bakanlığı, Rusya’dan alınan S-400 Hava Savunma Sistemi’nin teslimatının başladığı açıklamıştı. Bu konuda bazı parçaların geldiği ve sevkıyat işlemlerinin devam ettiği öğrenildi. 

MSB’nin S-400 hava savunma sistemine dair yapmış olduğu açıklamalar dünyanın önde gelen basın kuruluşları tarafından son dakika gelişmesi olarak duyuruldu. Konuya ilişkin gelişmeler yakından takip edilirken Türkiye adına çok önemli bir açıklamda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan geldi.

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU’NDAN S-400 AÇIKLAMASI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsviçre Dışişleri Bakanı Ignazio Cassis ile heyetlerarası ve ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen bu görüşmeler ardından basın toplantısı düzenleyen iki ülkenin dışişleri bakanı önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye adına Çavuşoğlu, S-400 konusuna dair son gelişmeleri aktararak şu ifadeleri kullandı. 

“(S-400 anlaşması) Bitmiş bir anlaşma ve süreç seyrinde devam ediyor. Biz bu işleri koordine ediyoruz. Uçak izni olsun, gelecek personel izni olsun, bu konularla ilgili süreçler de devam ediyor. Zaten Milli Savunma Bakanlığımız da gerekli açıklamayı yaptı. Herhangi bir sıkıntı yok. Süreç bundan sonra da sağlıklı bir şekilde devam edecek.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir