Gündem

E-Devlet Dolandırıcılığı! Taklit Ederek Dolandırmaya Çalışıyorlar

Daha önce bir çok kez, Merkez Bankası ve diğer bir çok banka Twitter hesaplarından dolandırıcılar hakkında açıklamalar yapmıştı. Twitter ve diğer sosyal medya hesaplarından sahte siteler yaparak paylaşımlar yapan kişiler vatandaşları dolandırıyor.

Özellikle Twitter üzerinden bankalar adına sahte hesaplar açanlar reklam vererek vatandaşları dolandırıyor. Dolandırıcıların en yeni yöntemi ise e-devlet oldu. E-devlet’i kopyalayarak vatandaşı dolandırmak isteyenlere karşı dikkatli olmak gerekiyor.

Resmi hesap dışında çok sayıda hesap e-devlet logosunu kullanarak insanları dolandırmak istiyor. Sahte hesaplar şikayetler üzerine kapatılsa da her geçen gün yenileri türüyor.  Bir çok vatandaşta o linkleri gerçek sanıyor ve tıklıyor. Bir çok vatandaş dikkat etmeden aceleyle hem sahte banka bağlantılarına tıklıyor. T.C ya da banka bilgilerini girerek ciddi mağduriyetler yaşıyor.

Bugüne kadar binlerce vatandaş bu nedenlerle mağduriyet yaşadı. Siz siz olun banka ya da e-devlet hesaplarına tıklamadan önce gerçek hesaplar olduğu konusunda emin olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir