Gündem

E-Spor İlgisi Artarak Devam Ediyor! Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur?

Spora ilgi tüm dünyada artarak büyümeye devam ediyor. Builginin artması ile birlikte sektöründe kariyer olanakları da eskisine oranlaçok daha yüksek ülkemizde de spora ciddi bir ilgi söz konusu.

E-spor alanındasadece profesyonel sporcu değil aynı zamanda hakemlik Yayıncılık antrenörlükgibi farklı mesleklere de ihtiyaçlar bulabiliyor. Teknolojinin her alandagelişmesi ile birlikte e-spor bugün milyonlarca kişiyi peşinden sürüklüyor.

E-spor bilgisayar konsol ile mobil platformlar üzerindençevrimiçi çevrimdışı olarak oynanan oyunların tamamını kapsıyor. Becerikoordinasyon hızlı karar verme takım ve kaynak yönetimi gibi yeteneklerin önplana çıktığı bu alanda her turnuva kendi kurallarını belirleyebiliyor.

 Konuyla alakalıTürkiye Spor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir vermiş olduğu bilgileregöre 2019 yılı sonunda %43.66 arttığını ve 4 milyar dolara ulaşacağını tahminediyor. Kuzey Amerika 475 milyon dolar Çinde 164 milyon dolarlık geliriyle busektörde başı çeken ülkeler arasında yer alıyor.

E-spor alanında çalışan kişiler ücretlerinden de bahsedenÖzdemir oyunlara göre farklılık gösterdiğini ve yıllık 5 10 bin TL ile birmilyona kadar çıkabildiğini aktarıyor. Profesyonel e Spor oyuncuları Haftanın 6günü yaklaşık 10 saat boyunca antrenman ve hazırlık maçları yapıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir