Gündem

Efsane Cuma (Black Friday) İndirimleri Ne Zaman Başlayacak? Black Friday Günü Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Başta alışveriş tutkunları olmak üzere, çoğu vatandaşın da merakla beklediği ‘Black Friday‘ (Efsane Cuma) indirimleri yılın son aylarında yapılan ve birçok mağaza ve alışveriş merkezlerinin de dahil olduğu bir indirim kampanyası. Peki Black Friday ne zaman?

BLACK FRIDAY NE ZAMAN?

2019’da Türkiye’de Black Friday indirimleri bu sene 29 Kasım‘da olacak. Fakat internet üzerinden erişim sağlayabildiğiniz mağazalar, firmalar ve online alışveriş sitelerinde Black Friday indirimleri çok erken tarihlerde başlayabiliyor. Bu indirimleri bir haftaya yayan mağazaların sayısı ise oldukça fazla.

İNDİRİMLİ ÜRÜNLER GÜNÜ

Bazı markalar ilkbahar aylarında da ‘Muhteşem Cuma’ etkinliği düzenleniyor. Mart ayının son haftasında başlıyor ve nisan ortasına kadar devam ediyor. Ayrıca birçok mağaza temmuz ayında ‘Black Friday‘i farklı bir zamanda satışa sunabiliyor.

BLACK FRİDAY NASIL BAŞLAMIŞTIR?

Bu alışveriş gününe tarihte ilk defa 1961 yılında gazetelerde Black Friday olarak bahsedilmiştir.

O günde, Philadelphia’da, alışverişten dolayı oluşan yoğun trafik ve zorluklar nedeniyle bu isim verilmiştir. Son yıllarda, bu gün, hem insanlar hem de mağazalar için olumlu şekilde karşılanmaktadır. Walmart gibi ünlü mağazalar her yıl, kapılarını müşterilerine daha erken açmaktadırlar ve işçilerin mesaisi daha yoğun geçmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir