Gündem

Ekrem İmamoğlu’ndan 200 Bin Kişilik İstihdam Vaadi

Partilerin yerel seçim çalışmaları devam ederken belediye başkan adayları da seçim vaatlerini açıklıyor. Bu kapsamda dikkat çeken ismlerden birisi olan Ekrem İmamoğlu’da vaatlerini açıkladı. 

Ekrem İmamoğlu, İstanbul’a dair vaatlerinde istihdam konusuna değindi. Bu konuda projelerinden bahseden CHP ve Millet İttifakının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarını sizlerle buluşturuyoruz.

200 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM VAADİ

Ekrem İmamoğlu yapmış olduğu açıklamasında kadın istihdamı üzerinde durdu. Bu konuda seçilmesi halinde bazı adımların atılacağını belirtti. 

Bu çerçevede alım yapılacak personel sayısına dair de bilgi veren Ekrem İmamoğlu seçilmesi durumda 25 bin kişiye doğrudan iş sağlanacağını vurguladı. Yapılacak durum tespitlerinin ardından bu sayının 200 bin olacağını ifade eden Ekrem İmamoğlu şu sözleri kullandı. 

”Projelerle birlikte genişleyen hizmet ağı sayesinde 25 bin kişiye doğrudan istihdam sağlanacak. İSMEK’ler yaygınlaştırılacak. TÜİK, İŞKUR, yeni açılacak İstanbul İstatistik Ofisi, SGK, sanayi ve ticaret odaları, sendikalar ile birlikte işgücünün güncel durumu sürekli tespit edilerek kısa vadede 200 bin kişiye iş bulunulacak. Geçim Destek Paketi ile ihtiyacı olan aile de kadının hesabına her ay 200 liradan 2 bin 020 liraya kadar nakdi yardım yapılacak. Tüm yönetici kadrolarında yüzde 40 cinsiyet kotası uygulanacak. Kadınlar için hızla 2 istasyon ve 2 daimi sığınak açılacak.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir