Gündem

Ekrem İmamoğlu’ndan İşsizlik Eleştirisi: 8 Milyona Giden İşsiz Sayısı Var

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu seçim çalışmaları kapsamında İstanbul’un çeşitli mahallelerinde ziyaretlerde bulundu. Burada vatandaşlarla bir araya gelen Ekrem İmamoğlu işsizlik gibi temel konular hakkında açıklamalarda bulundu.

8 MİLYONA YAKIN İŞSİZ VAR

Ekrem İmamoğlu ziyaretler kapsamında vatandaşları dinledi. Burada işsizlik konusuna değinen CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmamoğlu işsiz sayısının 8 milyona doğru gittiğini söyledi. Son bir yılın verilerine ilişkin bilgi veren İmamoğlu, sadece son 1 yılda 1,5 milyon insan işsiz kaldı. Bu rakamlar çok ürkütücü. Herkes ekmek kavgası veriyor, açıklamasında bulundu. 

Bu konuda ufak bir eleştiride bulunan Ekrem İmamoğlu şu ifadeleri kullandı. 

”Dolayısıyla gönül isterdi ki, 1 yıl önce seçilen merkezi hükümet, bakanlar memleketin bu sorularıyla ilgilensin. Ancak İstanbul aşağı, İstanbul yukarı. Biz kimsenin malını mülkünü devralmıyoruz. 16 milyon İstanbullu, sahip olduğu yönetimi seçimler gereği bir başkasına emanet ediyor. Nasıl 25 yıl aynı anlayışa millet ‘evet’ demişse şimdi değiştirmek istiyor. Özellikle emekçi dostlarımızın ülkemizin bu yoğun ve sorunlu gündeminde demokrasi adına en doğru kararı vereceğinizi söylemek istiyorum.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir