Gündem

Elazığ Depremindeki Yaralıların Sağlık Durumu Hakkında Bakan Koca’dan Önemli Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Elazığ derpremi hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında 24 milyon TL toplam destek sağlandığını ifade ederek ağır hasarlı evlerde oturan vatandaşlara toplam 41 bin TL eşyalarını alabilen vatandaşlara ise yaklaşık olarak 11 bin TL kira yardımı yapılacağını vırguladı. 

Bunun ardından yaralıların sağlık durumu hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da açıklama yaptı. Bakan Koca açıklamalarında durumu ağır olan vatandaşımız bulunmadığını belirtti. 

Bakan Koca hastanelerde tedavisi devam eden 86 vatandaşımız bulunduğunu belirterek 18 vatandaşımızın da yoğun bakımda tedavi altında olduğunu belirtti.

SAĞLIK BAKANI KOCA’NIN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamaları şöyle oldu:

Toplam 1607 vatandaşımız hastanelere müracaat etti. Hastanelerde tedavileri devam eden 86 vatandaşımız var. 18 vatandaşımızın yoğun bakımda tedavilerine devam ediliyor. Durumu ağır olan vatandaşımız bulunmuyor.

Enkazdan çıkarılırken bazı yararlılarımızın olduğu malum. Sağlık durumları hakkında bilgi vermem gerekirse Azize Çelik’in gene durumu iyi tedbir amaçlı yoğun bakımda tedavisi devam ediliyor.

2,5 yaşındaki Yüsra Yıldız ve annesi Ayşe Yıldız’ın tedavileri devam ediyor. Yüsra’nın bacaklarında ezikleri vardı ödem nedeniyle tedavisi yapıldı. Annesinin yoğun bakım şartlarında tedavisi devam ediyor.

Şu an sahada 2620 kişinin hizmet verdiklerini söylemek istiyorum. Herhangi bir sağlık kuruluşumuzun depremde hasar görmediğini söylemek istiyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir