Gündem

Elazığ Depreminden Bir Kötü Haber Daha Geldi

24 Ocak 20:55’te Elazığ’da merkez üssü Sivrice olan 6,8 şiddetinde bir deprem meydana gelmişti. Depremde çok sayıda bina ykılırken çok sayıda vatandaşımız hatyatanı kaybetmiş binin üzerinde vatandaşımız da yaralanmıştı.

KÖTÜ HABER GELDİ

Depremin ardından enkaz altında arama kurtarma çalışmaları acil olarak başladı ve son olarak Dilek Sitesinin bir bloğundaki yıkım alanındaki çalışmalara yoğunlaşıldı. Ekiplerin çalışmaları hız kesmeden devam ederken gece saatlerinde bir kötü haber daha geldi. Enkaz altından bir kişinin daha cansız bedeni çıkarıldı. 

Cuma akşamı merkez Sivrice üssü olan 6.8 şiddetindeki depremin ardından Elazığ’da ve Malatya’ da çok sayıda insan hayatını kaybetmişti. Enkaz arama kurtarma çalışmaları Elazığ merkeze bağlı Sürsürü Mahallesi’nde bulunan 4 katlı Dilek apartmanında yıkım sonrası başlamış ve 53 saat sonra bir kötü haber daha geldi. Arama kurtarma ekipleri gece saat 02:00 sularında enkaz altından bir kişinin cansız bedenini çıkardı.

ENKAZ ALTINDA 2 KİŞİ DAHA VAR

Enkaz altından çıkarılan cenaze tespit işlemeri için morga kaldırılırken gece sıfırın altına inen soğuk havada ekipler çalışmalarına devam etti. Ayrıca enkaz altında 2 kişinin daha bulunduğu bilgisi de paylaşıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.