Gündem

Elazığ Depremini Nokta Atışı Tahmin Eden Uzman İki İlimizi Uyardı: Önlemler Alın

Prof. Dr. Naci Görür Elazığ’ın Karlıova ilçesinde cuma günü meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremi 3 ay önceden tahmin etmişti. Naci Görür yeni uyarılar yaparak Kahramanmaraş ve Bingöl Karlıova’ya doğru deprem tehdidinin arttığını ifade etti.

Prof. Dr. Naci Görür, Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programına konuk olarak önemli açıklamalarda bulundu. Naci Görür açıklamalarında Elazığ’da meydana gelen ve 41 kişinin hayatını kaybettiği 6.8 büyüklüğündeki depremle ilgili değerlendirmede bulundu.

NACİ GÖRÜR’DEN UYARILAR

Konu ile ilgili olarak Naci Görür açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Sivrice depremi olunca bizim hemen aklımıza gelen, Sivrice ile Karlıova arasına dikkat. Niye? Çünkü bu fay kırıldığı zaman hem kuzeye hem güneye doğru gidecek. Bunun en güzel örneği Gölcük örneği. Gölcük’te deprem oldu. Stresi iki yere transfer oldu. Biri Düzce’ye biri İstanbul’a gitti. Düzce bir ay sonra kırıldı. İstanbul kırılmayı bekliyor”

Naci Görür açıklamalarında Sivrice’de fay hattının kırıldığı yerlerde enerjinin boşaldığını belirterek “Ama şimdi Kahramanmaraş ve Karlıova’ya doğru tehdit. Hükümetin, yerel yönetimlerin ve bilim adamlarının buralarda bir şeyler yapmaları lazım” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir