Gündem

Emekli, Dul ve Yetimlere Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

Emekli vatandaşlara 2018 yılından beri verilen emekli ikramiyelerinin dördüncüsü önümüzdeki Kurban Bayramı için ödenecek. 

Kurban Bayramı’nda maddi olarak daha çok zorlanacak olan emekli vatandaşlar ikramiyelerin ne zaman ödeneceğini araştırmaya başladılar. Bizlerle Kurban Bayramı tatiline dair detaylar ile birlikte emekli ikramiyelerinin ne zaman ödeneceğini sizler için araştırdık.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı’nda çalışan vatandaşlar için verilen 9 günlük tatilin ardından kurban bayramında da uzun bir tatil olup olmayacağı merak ediliyor. Kurban Bayramı tatili Ağustos ayında kutlacak. 11 Ağustos Pazar gününde başlayacak olan tatil 14 Ağustos Çarşamba günü sona erecek. 

Tatilin 9 olup olup olmayacağına dair henüz bir açıklama bulunmuyor. Ancak bayramın 1. günün pazar olması ve  bayramın son gününün hafta ortasına denk gelmesi nedeniyle 9 günlük tatil zor görünüyor. 

İkramiyeler Ne Zaman Ödenecek?

Kurban Bayramı için merak edilen bir diğer konu ise emekli ikramiyeleri. Ramazan Bayramı’nda emekli ikramiyeleri bayramdan dört gün önce ödenmişti. Salı günü olan bayram ve Pazartesi’nin de tatil olması nedeniyle ikramiyeler bayramdan önceki Cuma günü ödendi. Kurban Bayramı’nda da bayramın hemen öncesinde yani 9 Ağustos tarihinde ikramiyelerin ödenmesi bekleniyor.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir