Gündem

Emekli Maaşları Dul ve Yetimler Dahil 2 Bin 500 TL Olsun Talebi

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Emekli-Sen Genel Merkezi, emekli maaşlarına dair bazı taleplerde bulundu. 

Bu konuda bir basın açıklaması yayımlayan Emekli Sen yüzde 5’lik emekli zammını eleştirirken maaş tutarlarına dair taleplerini kamuoyu ile paylaştı. Emekli Sen tarafından ele alınan emekli mağduriyetleri ve zam talebi şu şekilde.

EMEKLİ MAAŞLARI İÇİN ÜCRET ARTIŞI TALEBİ

Emekli Sen Genel Başkanı Cengiz Yavuz tarafından dile getirilen taleplerde, emekli vatandaşların yaşadıkları sorunlar ön plana çıkarıldı. 5 milyona yakın emekli vatandaşın çalıştığını ifade eden Emekli Sen, emeklilerin geçim sıkıntısı çektiğini söyledi.

Basın açıklamasında emeklilerin yüzde 80’inin nitelikli sağlık hizmetinden yararlanamadığını söyleyen Emekli Sen Başkanı Yavuz maaş ve ikramiyelerin artırılmasını istedi. Maaş artışı konusunda emekli aylıklarının 2 bin 500 TL’nin altında olmaması ve emekli ikramiyelerinin bin 750 TL’ye yükseltilmesinin istenirken dul ve yetim maaşları içinde bu düzenlemenin yapılması gerektiği belirtildi. 

Emekli Sen tarafından yapılan açıklamada ayrıca emeklilerin ücretlerinin yalnızca enflasyona endeksli değil milli gelir artışı da göz önüne alınarak belirlenmesi gerektiği ifade edildi. 

Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir