Gündem

Emekli Maaşlarının Belirlenmesinde Asgari Ücret Oranı Kullanılsın

Emekli maaşları için yeni bir talep gündeme geldi. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Hukuk Danışmanı Cafer Yazıcıoğlu tarafından dile getirilen öneride, maaşların hesaplanmasında yaşlılık enflasyonunun kullanılması talep edildi. 

TÜED Hukuk Danışmanı konuya dair açıklamasında emekli maaşların asgari ücret oranında artması gerektiğini söyledi. 

EMEKLİ MAAŞLARI İÇİN ASGARİ ÜCRET ORANINDA DÜZENLEME TALEBİ

Bilindiği üzere milyonlarca emekli vatandaş Temmuz ayında maaşlarına yüzde 5 oranında zam aldılar. Emekli maaşlarına yapılan bu zam oranının ardından konuya dair emekli derneğinden açıklama geldi. 

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Hukuk Danışmanı Cafer Yazıcıoğlu tarafından dile getirilen emekli maaşı açıklamasında, emekli maaşlarının hesaplanmasında kullanılan enflasyon oranı eleştirildi. Cafer Yazıcıoğlu emekli maaşlarının zam oranının belirlenmesinde kullanılan TÜİK enflasyon değerlendirmesinde,  emeklileri ilgilendirmeyen birçok maddenin yer aldığını belirttti 

Maaşların belirlenmesinde kullanılan bu hesabın değiştirilmesi gerektiğini ifade eden TÜED Hukuk Danışmanı TÜİK verilerine göre değil, emeklinin daha çok harcama yaptığı ürünler üzerinden belirlenecek enflasyona göre hesaplanma yapılmasını talep etti. 

Cafer Yazıcıoğlu konuşmasının sonunda ayrıca maaşların belrilenmesi için yaşlılık enflasyonunun yapılması gerektiğini ve asgari ücretin rttığı oranda emekli maaşlarınında artırılması gerektiğini ifade etti. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir