Gündem

Emekliler İçin Bayram İkramiye Ödeme Tarihi Belli Oldu

Emekli vatandaşlar için emekli ikramiyelerinin ödeme tarihleri netleşti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrü Selçuk yapmış olduğu bir açıklama ikramiyelerin hangi tarihlerde hesaplarda olacağını vatandaşlara duyurdu. 

EMEKLİ İKRAMİYELERİ ÖDEME TARİHİ NETLEŞTİ

2019 yılı Ramazan Bayramı’na kısa bir süre kala merakla beklenen Emekli İkramiyeleri için beklenen açıklama geldi. 4 Haziran’da başlayacak olan Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşların beklediği ikramiyeler 31 Mayıs tarihinde hesaplara yatırılacak. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrü Selçuk tarafından yapılan bir açıklama ile vatandaşların 31 Mayıs tarihinden itibaren 1000 TL’lik bayram ikramiyesini çekebilecekleri bilgisi verildi.

KİMLER NE KADAR EMEKLİ İKRAMİYESİ ALACAK?

Emekli ikramiyesi için ödeme alacak emeklilerin ve hak sahiplerinin toplam sayısı 12 buçuk milyon kişi. Bu vatandaşlara 31 Mayıs tarihinde ikramiyeleri ödenecek. Ancak her vatandaşa 1000 TL ikramiye ödenmeyecek. Hayatta olan emeklilere ödenecek olan 1000 TL’lik ikramiye hak sahiplerine kesinti yapılarak ödenecek.

Bu kapsamda ölüm aylığı alanlara ise hisseleri oranında hesaplanan tutar verilecek. Yani eşin hisse oranı yüzde 50, çocuğun yüzde 25 ise eş 500, çocuk 250 lira ikramiye alacak. İkramiyenin yatırılacağı tarihe kadar yaşlılık ya da ölüm aylığı bağlananlar da ödemeden yararlanabilecek.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir