Gündem

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) AK Parti’nin Gündem Konusu Oldu

Siyaset gündeminin en çok konuşulan konu başlıklarından olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) bu defa AK Parti tarafından ele alındı. 

İstanbul seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanı Reecp Tayyip Erdoğan tarafından değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Çok sayıda şehrin milletvekilleri ile kahvaltıda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan hem seçim değerlendirmesinde bulundu hemde yürütülecek çalışmalara ilişkin bilgi verdi. 

EYT AK PARTİ’DE GÜNDEM OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleştirilen değerlendirme toplantısının 3.5 saat sürdüğü öğrenildi. Bu süre boyunca milletvekillerinin taleplerini dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan vekillerin beklentileri ile ilgili de görüşleri topladı. 

Topolantıda Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi, İstanbul Seçimleri, Kabine gibi konuların ele alındığı ifade edilirken gündeme gelen bir diğer konunun EYT olduğu ifade edildi. Milliyet’te yer alan haberin detayların göre, 

İstanbul seçimlerinin kaybedilme Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu ve Suriyeli mültecilerin etkili olduğu görüşü ortaya çıktı. Toplantı kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandığı belirtildi.

”İstanbul ve Ankara’da kazandıkları şey, belediye başkanlığı. Belediye meclisleri elimizde. İstanbul seçimlerinin üzerinde etkili olan pek çok başlık vardı. Bu bir genel seçim değil, oraya takılıp kalmayın.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir