Gündem

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Büyük İstanbul Mitingi Ne Zaman ve Nerede?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) vatandaşlar yasanın çıkması adına çalışmalarına devam ediyorlar. Sosyal medya çalışmalarını il toplantıları haline getiren EYT’li vatandaşlar bu kapsamda İstanbul,’da seslerini duyurmayı amaçlıyorlar. 

İstanbul’da gerçekleştirilecek ve çok sayıda EYT’li vatandaşın katılım göstermesi beklenen mitinge dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

EYT İSTANBUL MİTİNGİ NE ZAMAN?

Siyaset gündeminin en tepesindeki konulardan birisi olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu gündem düşmüyor. Siyasilerin açıklamalarına sık sık yer verdiği konuya dair EYT’li vatandaşlarda çalışmaları ile dikkat çekmeyi başarıyorlar. 

Bu kapsamda Türkiye’nin farklı şehirlerinde toplantılar düzenleyen EYT’li vatandaşların sıradaki adresi İstanbul olacak. 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) 27 Şubat Çarşamba günü İstanbul’da kalabalık bir miting düzenlemeyi planlıyorlar. İstanbul Mitingi, İstanbul Maltepe Miting Meydanında düzenlenecek. Konuya ilişkin açıklama ise EYT Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak tarafından geldi. Katıldığı bir program kapsamında EYT konusuna dair açıklamalarda bulunan Özüpak mitinge 1 milyondan fazla kişinin katılmasını beklediklerini söyledi.

“Emeklilikte yaşa takılan milyonları İstanbul Maltepe’deki mitingimize bekliyoruz” diyen EYTSYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak açıklamasında mitinge hem emeklilikte yaşa takılanları ve ailelerini, hem de haksız uygulamaya ve edinilmiş hakların gaspına karşı olarak EYT’lileri destekleyen tüm vatandaşları çağırdığını söyledi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir