Gündem

Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya: Emniyete 80 Bin Yeni Personel Aldık

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya yapmış olduğu açıklamasında, başında bulunduğu Emniyet Genel Müdürlüğü’nün FETÖ ile mücadelesine değindi. Bu kapsamda personel ihraçları konusunu değerlendiren Celal Uzunkaya, FETÖ ile ile mücadele hakkında detaylar verdi. 

33 BİN 377 PERSONEL İHRAÇ EDİLDİ

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ), Emniyet yapılanmasına dair dikkat çeken açıklamalarda bulunan Celal Uzunkaya, kurum bünyesinden ihraç edilen personel sayısına dair şu açıklamalarda bulundu. “Emniyet Teşkilatımızdan görev başında 30 bin 919, görevden ayrılan 2 bin 453 olmak üzere toplam 33 bin 372 personel ihraç edildi.”

Yeni Personeller Aldık

Kurumdan ihraç edilen personellerin Emniyet Teşkilatında zaafiyete neden olmadığını ifade eden Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya kurum bünyesine yapılan alımları hatırlattı. Devletin bu konuda net adımlar attığını söyleyen Celal Uzunkaya 80 bin üzerinde yeni personel alımı yapıldığını söyledi. 

”Personel eksikliğimizin bir zafiyet yaşatmaması için devletimizin son derece net ve kararlı yaklaşımıyla yeni personel alımı yoluyla geçen 3 yıllık süreçte onların yerine Emniyet Teşkilatımıza taze genç fidanları kattık. Bugün, Emniyet Teşkilatımızın personel sayısı 300 bini aşmış bulunmaktadır. Dolayısıyla en küçük bir personel zafiyetimiz, eksiğimiz, söz konusu değildir. Emniyet Teşkilatı’na son 3-3,5 yıllık süreçte 80 binin üzerinde yeni personel alımı yapıldı.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir