Gündem

Enflasyon Rakamlarına CHP’den Eleştiri

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu açıklanan enflasyon rakamlarına dair açıklamalarda bulundu. Enflasyon rakamlarını ve bu rakamların düşük çıkması için alınan tedbirleri zorlama tedbirler olarak değerlendiren Aykut Erdoğdu, konuşmasında tanzim satışların enflasyona çare olmadığı yorumunda bulundu. 

TANZİM SATIŞLAR ENFLASYONA ÇARE OLMADI

TÜİK tarafından gün içinde açıklanan ve beklentilerin altında gerçekleşen Enlfasyon rakamları siyasilerin gündeminde yer aldı. AK Parti tarafından yapılan açıklamalarda bu düşüşün devam edeceğini ifade eden hükümete karşın Cumhuriyet Halk Partisi de eleştirilerde bulundu. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu tarafından ele alınan enflasyon rakamların zorlama tedbilerle beklentilerin altında çıktığını savundu. Bu sürecin seçimden sonraya kadar devam edeceğini ifade eden Aykut Erdoğdu şu ifadeleri kullandı. 

“Harcamalar azaldığı için fiyatlar genel seviyesi az da olsa aşağı çekilir. Enflasyonun çok küçük de olsa beklentinin altında gerçekleşmesinin nedeni bu. Tanzim satışlarla sadece İstanbul ve Ankara’da bazı ürünlerde fiyat kontrolü sağlayan Erdoğan yönetiminin gelir adaletsizliğini derinleştiren enflasyonu kontrol altına almak için bir planı yok. Daha ziyade seçimlere kadar zaman kazanmayı, gıda fiyatlarında aracı etkisini azaltarak göz boyamayı sağlamaya çalışıyorlar.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir