Gündem

EPDK Elektriğe Yüzde 37 Zam İddialarını Yalanlandı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu elektrik fiyatlarına zam yapılacağı yönünde çıkan haberlere karşılık olarak açıklama yaptı.

Elektriğe %37 zam iddialarına yönelik açıklama yapan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tüketicilere faturasına yansıyan herhangi bir zam olmadığını duyurdu. Yazılı olarak yapılan açıklama ile birlikte elektrik fiyatlarını aynı seyrinde devam edeceği vurgulandı.

“EPDK yazılı olarak yapmış olduğu açıklamada resmi gazetede yayınlanan tarifenin tüketicilere zam olarak yansıyacak şeklinde çıkan haberlerin tamamen yalan olduğunu söyledi. Medya organları televizyon kanalları ve diğer basın yayın organlarında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyleyen Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu elektrik fiyatlarını oluşturan çok sayıda unsur olduğuna dikkat çekerek dönemsel artışlar bir diğeri de elektrik tüketiminin azalması önüne çıkan unsurlar olabilir.

1 Nisan 2019 tarihinden itibaren elektrik fiyat bileşenlerinde bazı değişmeler olduğu doğrudur. Vergi fon ve paylar dahilinde tüketiciye yansıyacak fiyatlarda herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır.

 

Kurumumuz dışarısında yapılan açıklamaların ya da herhangi internet sitelerinde yapılan haberleri doğruluk ile ilgisi yoktur. Daha önce kurumumuz tarafından yapılan açıklama doğrultusunda yine belirtmek istiyoruz ki tüketicinin faturasına elektrik zamları ile alakalı herhangi bir ekleme söz konusu olmayacaktır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir