Gündem

Erdoğan Bahçeli Görüşmesinin Ardından İYİ Parti’den Erken Seçim İçin Tarih

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir görüşme gerçekleştirmişlerdi. 

Söz konusu görüşmenin ardından ise MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin İYİ Partili Mülletvekillerine yönelik açıklamaları siyasi gündemde çok konuşulmuştu. Bu açıklamalara dair son değerlendirme de ise erken seçim iddiaları ortaya atıldı. 

KASIM AYINDA ERKEN SEÇİM Mİ OLACAK?

MHP Lideri Devlet Bahçeli yapmış olduğu konnuşmasında İyi Parti’nin 4. Olağanüstü Kurultayı’na değinerek İyi Partililere kucaklaşma çağrısı yaptı. Burada eski MHP Milletvekillerine çağrıda bulunan Devlet Bahçeli şu ifadeleri kullandı. “3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti’nin 4.Olağanüstü Kurultayı yapılacaktır.Çağrım şudur: Fiziken orada,fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir.”

Bu açıklamaların ardından ise İYİ Parti kanadından konuya dair çok önemli bir değerlendirme geldi. İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan resmi Twitter hesabından yapmış olduğu bir paylaşım ile şu ifadeleri kullandı ”Herkes Soruyor Neler Oluyor diye, Kasım’da seçime hazırlanın’

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir