Gündem

Erdoğan’dan ilk yorum: Yapacak çok işimiz var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gazetecilere verdiği açıklamada Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu partiye ilişkin konuştu.

Gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu parti ile ilgili kendisine sorulan soruya “Biliyorsunuz bundan önce de bu işi yaşadık. Üstelik de grup kuracak şekilde ayrıldılar. Ben burada sorsam, kaç tanesinin ismini kaçınız hatırlarsınız? Mesele bu. Onun için biz gündemimizi bunlarla meşgul etmiyoruz. Bizim yapacak çok işimiz var. Biz onlara bakalım” diyerek cevap verdi.

“Herkes Yoluna”

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti’yi bir çınara benzeterek “Biliyorsunuz, yapraklar hazan mevsiminde dökülür. Bizim hazan mevsimimiz yok. Biz yolumuza devam ediyoruz. Şimdi onların durumu o. Külliye’ye geldiğiniz zaman çınarlarımızın yapraklarını döktüğünü ama 4-5 ay sonra yine yeşillendiğini göreceksiniz. Düşen yaprak bir daha eski yerine dönmüyor. Biz bunu trenden inenler olarak anlatmıştık. Arkadaşlarıma hep söylüyorum: “Asla gündemimizde olmamalı. Herkes yoluna!” dedi.

“Durmak Yok Yola Devam”

Erdoğan her zaman söyldeiği sloganı tekrar ederek, “Biz zaten “Durmak yok, yola devam” diyoruz ve çalışmaya devam ediyoruz. Sadece bir şeyi söylemek herhalde yeterlidir: Özellikle başbakanlık, genel başkanlık görevini bıraktığı zaman bu arkadaşlardan birinin yaptığı konuşmayı dinlemişseniz veya dinlerseniz her şey orada mevcut” ifadelerini kullandı.

“Yapacak Çok İşimiz Var”

Mevcut yol arkadaşlarından ve teşkilatlarından memnun olduğu vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çok daha kararlı bir şekilde kongrelerimize hazırlandıklarını, bu kongrelerde gelen kişilerle eğere seçimlerine gidileceğini açıkladı. 

Cumhurbaşkanı konuşmasının devamında gündemi bu tür durumlarla meşgul etmek istemediklerini ve daha yapılacak çok iş olduğunu vurgulayarak, “Bunun dışında başka hazırlanan var mı, yok mu ayrı konu. Varsa vardır. Biliyorsunuz bundan önce de bu işi yaşadık. Üstelik de grup kuracak şekilde ayrıldılar. Ben burada sorsam, kaç tanesinin ismini kaçınız hatırlarsınız? Mesele bu. Onun için biz gündemimizi bunlarla meşgul etmiyoruz. Bizim yapacak çok işimiz var. Biz onlara bakalım” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir