Gündem

Erdoğan En İyi Belediye Başkanı Mı? Sorusuna Ekrem İmamoğlu’ndan Yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İtalyan La Stampa gazetesine açıklamalarda bulundu. Gazetenin baş sayfasında yayımlanan söyleşide dikkat çeken açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarının yanında kendisine sorulan sorulara verdiği yanıtlarda yer aldı. 

RECEP TAYYİP ERDOĞAN SORUSU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gazete tarafından kendisine sorulan şu soruya yanıt verdi. 

”Erdoğan İstanbul’un gelmiş geçmiş en iyi belediye başkanı olarak görülüyor. Bu fikre ne kadar katılıyorsunuz? Bununla kıyas edilmekten korkmuyor musunuz?”

Ekrem İmamoğlu kendisine sorulan bu soruya karşılık şu açıklamalarda bulundu. 

”Benim fikrimin o kadar önemli olduğunu sanmıyorum. Erdoğan’ın çok sevildiğini hatırlıyorum, ben o dönemde çalışan bir öğrenciydim. Ben iyi bir belediye başkanı olarak hatırlanmak için çalışacağım. En iyisi olmasa da İstanbul’un gelmiş geçmiş en demokratik belediye başkanı”

ERDOĞAN İKTİDARI SONA MI GELDİ? SORUSU

İtalyan basın organı tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na sorulan sorulardan bir tanesi de Erdoğan iktidarının sonu mu geldi? sorusu oldu. 

Ekrem İmamoğlu bu soruya yerel seçimlerde elde edilen belediyelerde yürütülecek çalışmalara örnek vererek açıklamalarda bulundu. 

“Yerel seçimlerin sonuçlarını daha ziyade bir sürecin başlangıcı gibi görüyorum. Kıymetli bir fırsatımız var. CHP toplam nüfusu 40 milyon olan belediyeleri yönetiyor. Yerel yönetimlerden söz etsek de buralarda iyi çalışmaya başlarsak, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılacağı 2023’e siyasi açıdan daha fazla emelle ulaşabiliriz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir