Gündem

Erzurum Valisi Maden Göçüğü Hakkında Son Durumu Açıkladı: Allah Bize Akıl Fikir Versin

Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde ruhsatsız işletildiği belirtilen maden ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan 2 kişinin kurtarılması için çalışmalar devam ederken Erzurum Valisi son durum hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Bölüm Mahallesi’nde O.A’ya ait olduğu öne sürülen maden ocağında oluşan göçükle ilgili ihbar üzerine olay yerine gelen AFAD, itfaiye ekipleri ve Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) tahlisiye ekipleri, içeride mahsur kalan Sebahattin Kalaycıoğlu ve Murat Ovaz’ı kurtarmak için çalışmalara başladı.

Arama kurtarma çalışmaları tam 17 saattir devam ediyor. Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş gazetecilere son durum hakkında değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan Bektaş açıklamalarında ocağın daha önceden ruhsatlı, izinli çalışan bir yer olduğunu, bir süre sonra kapatıldığını belirterek, kaçak çalışma yapıldığı için tekrar mühürlendiğini ifade etti.

“ALLAH BİZE AKIL FİKİR VERSİN”

Erzurum Valisi Bektaş açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Allah benzerlerinden saklasın. Allah bize de biraz daha akıl fikir versin. Biraz daha iş güvenliği kurallarını dikkate alarak, çalışmayı nasip etsin. Bütün ocak 170 metre uzunluğunda bir kanal bu. Şu anda 140 metreye kadar inilmiş durumda. Burada çöküntü, malzeme birikintisi var. Bu malzemeyi temizliyorlar, ya muhtemelen oradalar ya da 30 metre aşağıdalar. İnşallah yakın zamanda ulaşılacak. Temennimiz canlı, sağ ulaşabilmek. Bu hepimizi mutlu edecek.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir