Gündem

Eski AK Partili Vekil’den AK Parti Ömrünü Tamamladı Açıklaması

AK Parti’nin siyasi hayatına ilişkin Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Yeni Akit Yazarı Mehmet Özmen’e açıklamalarda bulundu. AK Parti’nin kuruluşunun 18. yıldönümüne ilişkin dikkat çeken konuşmalar yapan Mehmet Metiner değişim değil yenilenme üzerinde durdu.

YENİ BİR AK PARTİ’YE İHTİYAÇ VAR

Mehmet Metiner konuşmasında AK Parti’nin kurulduğu süreçten itibaren iktidar olduğunu hatırlattı. Bu süre boyunca yanlışların olmasının kaçınılmaz olduğunu ifade eden Mehmet Metiner, AK Parti içinde yaşanan sızlamaları ‘gücün olduğu yerde onu elde etmek isteyenler’ olmasından dolayı olduğunu söyledi. 

Bu konuda çok dikkat çeken bir ifade kullanan Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, dava şuurundan yoksun unsurlar güç elde etmek için AKP’lileştiler, dedi.

”Eski Türkiye yok. Eski Türkiye şartlarında kurulmuş AK Parti de artık ömrünü tamamladı. 2001’deki AK Parti’de ısrar, Yeni Türkiye’nin siyaset anlayışının tersine kürek çekmek anlamına gelir. Bir zihniyet değişimine ihtiyaç var. Yenilenmiş bir AK Parti’ye değil yeni bir AK Parti’ye acilen ihtiyaç var. Yeni bir teşkilatlanma modeline dayanan yeni bir AK Parti”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir