Gündem

EYT çözümünde flaş teklif: Ücretsiz olsun!

Son zamanlarda EYT çözümü bekleyenler gelen açıklamalarla birlikte neye uğradıklarını şaşırdı.

Ankara’da gerçekleştirilen eylem sonrasında adım atılan ama sonrasında ise büyük bir hayal kırıklığına uğrayan EYT’liler hakkında İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu tarafından flaş bir teklif yapıldı.

EYT SORUNU ÇÖZÜLENE KADAR DESTEK VERDİ

Çulhaoğlu,” Biz bu iş çözülene kadar, EYT’liler haklarına kavuşana kadar mağdur kardeşlerimizin haklarının sonuna kadar savunucusu olacağız.” diyerek EYT sorunu çözülmesini bekleyenlere destek verdi.

EYTLİLER HASTANELER ÜCRETSİZ OLSUN

Ayrıca, “Verdiğimiz her sözün arkasındayız.” diyen İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, “Onların bu mağduriyeti çözülene kadar en azından sağlık konusunda mağdur olmamaları gerekli. Hükümetin  EYT mağdurlarını  şehir hastanelerinde ücretsiz olarak tedavi olmaları konusunda yardımcı olmalı” dedi. Metanet Çulhaoğlu, şehir hastanelerine hasta sayısı garantisi verildiğini belirterek, “Ne yazık ki şehir hastaneleriyle anlaşma yapılmış. ‘Şu kadar sayıda insan gelmez ise ben bu sayı tamamlanana kadar destek vereceğim’ diye taahhüt edilmiş. Malesef bakmadığımız hastanın parasını ödüyoruz. Olmayan hastanın parasını ödeyeceğimize hiç değilse EYT’li olmaları nedeniyle ekonomik olarak güç durumda olan insanlarımız sağlık hizmetlerinden faydalansın. Zaten taahhüdün olduğu için bu devlete herhangi bir yük getirmez. Hiç olmazsa EYT’li kardeşlerimizin sağlığı yerinde kalsın” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir