Gündem

EYT İçin Önerge Verildi! Cumhurbaşkanlığına Önerge Verildi 26 Ağustos EYT’ de Son Durum

EYT yasası ile alakalı gelişmeler yakından takip ediliyor. Milyonlarca vatandaş yasasından gelecek olumlu haberleri bekliyor. Almanya ve Finlandiya modelleri ön plana çıksa da EYT yasası bir meclis 1 Ekim sonrasında meclise gelecek.

EYT Yasası’ndaki son durum EYT kimleri kapsayacak? Tüm detayları sizleri aktaralım. Antalya milletvekili Rafet Zeybek Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay tarafından yazılı olarak sunulan emekli yaşa takılanlar aylık bağlama oranı emekli maaşları düşen vatandaşlarla alakalı önergeyi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderdi. Bu süreç yakından takip ediliyor ve EYT yasası ile alakalı gelişmeler de vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Yasa ile ilgili detaylar meclis açıldıktan sonra gündeme gelecek.

Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay tarafından yazılı olarak yanıtlanması için emekli yaşa takılan ve aylık bağlanma oranı son dönemdeki olan vatandaşlar için ilk önerge Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunuldu.

 Erken emeklilik yasası için görüşmeler 1 Ekim tarihinde başlayacak yasa ile alakalı tüm detaylar da mecliste görüşülecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir