Gündem

EYT’liler 1 Milyonluk Büyük İstanbul Mitingine Hazırlanıyor

Emeklilikte Yaşa Takılan (EYT) vatandaşlar seslerini duyurmak adına İstanbul’da yerel seçim öncesi bir miting düzenlemek istiyorlar. Bu kapsamda gerekli adımları atan EYT’li vatandaşlar seçimler öncesi bizde buradayız mesajı vermek istiyorlar.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak PolemikHaber’e konuya dair açıklamalarda bulundu. 

Bu kapsamda merak edilen EYT Mitinfi ve detayları

BÜYÜK EYT MİTİNGİ NE ZAMAN?

EYT Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak yapmış olduğu açıklamasında İstanbul’da düzenlenecek olan mitingin amacına dair bilgiler verdi. Bu konuda yapmış olduğu açıklamasında Ankara’da düzenlenen mitingi hatırlatan EYT Derneği Başkanı Özüpak şu açıklamalarda bulundu.

”81 ilden gelecek vatandaşların katılımıyla 1 milyon kişiyle bir miting düzenlemek istiyoruz. Seçim öncesinde biz buralardayız. Bizi gözardı edemezsiniz mesajını iletmek üzere. Hiç umudumu yitirmedim, bu umutla da hala mücadeleme devam ediyorum ve sonuna kadar da bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Çünkü haklıyız. Hiçbir siyasi partiyle işimiz yok. Ailelerde maddi anlamda geçim yok, sosyal sorunlar başgöstermiş, aileler parçalanmış bunların bütünlüğünü sağlamak çok zor. Çünkü bu evde tencerenin kaynaması gerekiyor. Şu an 1 milyonluk sosyal medyada grubumuz var. Böyle bir aile olduk.”

17 Mart Tarihinde Maltepe Etkinlik Merkezi

EYT Büyük İstanbul mitinginin ne zaman olacağına dair de açıklamalarda bulunan EYT Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak 17 Mar tarihinde İstanbul Maltepe etkinlik alanı için izin başvurusunda bulunduklarını açıkladı. İzin ile ilgili sorun çıkmayacağını düşündüklerini ifade eden Özüpak ”81 ilden gelecek arkadaşlarımızla öğle saat 12.00-15.00 arasında orada olacağız. Katılım yapacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ediyorum. Katılım hedefimiz 1 milyon.” dedi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir