Gündem

EYT’liler Meydana İniyor! EYT Derneği ‘Bizde Varız’ Dedi

Emeklilikte Yaşa Takılanlar, EYT Yasasının çıkması yaşadıklaır sorunların çözülmesi adına devam ettirdikleri çalışmalarına devam ediyorlar. 

Yerel seçimler öncesinde il il toplantı düzenleyen EYT Derneği seçim sonrası dönemde de konunun gündemde kalmasını sağlamak istiyorlar. 

Bu kapsamda EYT’liler 1 Mayıs işçi bayramında işçilerle beraber meydanlara inecekler. 

EYT’LİLER MEYDANLARA İNİYOR

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu adına konuşan Gönül Boran Özüpak, EYT Yasası için açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda çalışmaların hız kesmeden devam edeceği vurgusunda bulunan EYT Yönetim Kurulu Başkanı Özüpak 1 Mayıs’ta işçilerin mitinglerine katılacaklarını açıkladı. 

EYT SYDD Başkanı Gönül Baran Özüpak açıklamalarının devamında mücadelenin devam edeceğini ve 1 Mayıs’ta pankartlarla kendilerini göstereceklerini açıkladı. 

”Bizler uğramış olduğumuz haksızlıkla mücadele edenleriz. Üreten, emek veren, emeğin kutsallığının etrafında birbirinden farklı görüşlerin birleştiği, Türkiye’mizin mozağini yansıtan halkız. Dünyada kutlanılan, Birlik Mücadele, emek ve dayanışma bayramı 1 Mayıs’ta bizlerde varız. Uğramış olduğumuz hak mağduriyetinde gücümüzü, birliğimizi göstermek için tişörtlerimiz ve pankartlarımızla, kendimizi göstereceğimiz her yerdeyiz. Benim, senin, bizim hak mücadelemizde, bulunduğunuz illerde yasal izinleri alınan mitinglere katılımla orada olmalısın.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir