Gündem

EYT Yasası İçin Hangi Parti Meclis’e Teklif Getirirse Destekleriz

Yerel seçim öncesi sık sık gündeme gelen ve TBMM’de yer alan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT)  konusu bir kez daha mecliste konuşuldu. İYİ Parti Milletvekili Feridun Bahşi yapmış olduğu açıklamasında yasanın çıkarılmasını talep etti.

EYT KONUSU MECLİS GÜNDEMİNDE

TBMM Genel Kurulu’nda, İYİ Parti Milletvekili Feridun Bahşi tarafından yapılan konuşmada EYT sorununun çok sık bir şekilde gündemde olduğu vurgusu yapıldı. Sorun çözülene kadar gündemde olacağına işaret eden Feridun Bahşi, kendilerinin de bu konuyu sık sık dile getireceklerini ifade etti.

“Değerli milletvekilleri, bir başka konu ise EYT. Biliyoruz ki EYT konusunun gündeme gelmesinden çok rahatsızsınız. İstiyorsunuz ki yaşanan mağduriyetler, çaresizlikler hiç gündeme gelmesin ve siz rahatça yaşamaya, mağduriyetler de yaşanmaya devam etsin ancak biz sizi başta EYT olmak üzere toplumumuzun sıkıntı yaşadığı her konuda rahatsız edeceğiz ve rahatsız etmeye de devam edeceğiz. Ne zamana kadar? Sorunlar kökten çözüme kavuşturulana kadar.”

GETİRİN BİZ DESTEK VERELİM

EYT sorununa dair genel seçimlerden önceki süreci hatırlatan İYİ Partili vekil Feridun Bahşi, seçimlerden sonra konunun hala çözülmediğini ifade etti. Yasanın diğer partiler tarafından getirilmesi durumunda da kabul edeceklerini açıklayan Feridun Bahşi şu açıklamada bulundu. 

”Seçim sonrasında defalarca yasa teklifi verdik. Tekliflerimiz ya Genel Kurula indirilmedi ya da reddedildi. Burada, bazı parti grup sözcüleri, yasa teklifimizi beğenmediklerini ifade ettiler. Biz de dedik ki: “Buyurun, teklifi siz verin, biz sizin teklifinizi destekleyelim. Biz, buradan bu teklifimizi yineliyoruz: Buyurun, teklifi siz verin, biz sizin teklifinizi destekleyelim ve yüz binlerce insanın mağduriyetini birlikte çözelim.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir