Gündem

EYT Yasası İçin TBMM Başkanlığı’na Sunulan Kanun Teklifi Görüşülecek

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) emekli olabilmek adına yaş şartında düzenleme yapılmasını bekliyorlar. 2018 yılında oldukça gündeme gelen konu hakkında AK Parti kanadından gelen açıklamalar gündemde olmadığı yönünde olmuştu. 

Bu konuda diğer partilerin sundukları kanun teklifleri ve soru önergelerinin olması ve konunun binlerce vatandaşı ilgilendirmesi dolayısıyla AK Parti’de Numan Kurtulmuş konuya ilişkin bazı açıklamalarda bulunmuş ve yerel seçimlerden sonra ele alınabileceğini söylemişti. 

KANUN TEKLİFİ MECLİS’TE GÖRÜŞÜLECEK

EYT Yasası için son durum genel olarak bu şekilde olurken konuya dair son gelişme ise CHP’den. Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından Meclis’e sunulan EYT kanun teklifinin görüşülmesi meclis genel kurulunda gerçekleştirilecek. EYT’li vatandaşların yaşadıkları sıkıntıların sona erdirilmesi ve yasanın çıkarılması amacıyla hazırlanan kanun teklifinin kabul edilmesi halinde prim gününü ve çalışma yılını tamamlayan herkes, yaşa bakılmaksızın emeklilik hakkını kazanmış olacak. CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer sunduğu kanun teklifine dair açıklamasında

“08.09.1999 tarihinde çıkarılan 4447 sayılı yasa ülkemizde yürürlüğe girdikten sonra ilk defa geriye doğru işletilen bir yasa olarak vatandaşın hakkını gasp etmiştir. Bu gaspın sona ermesi gerekir. Emeklilikte yaşa takılan vatandaşların sigorta prim gün sayılarını tamamlamalarına rağmen emekli edilmemesi ülkenin kanayan bir yarası haline gelmiştir” ifadelerini kullandı. 

EYT Haberlerinden haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.