Gündem

EYT Yasasında Son Durum! Meclis Açıldığında Düzenleme Çıkacak Mı?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) hükümetten düzenleme konusunda somut adım bekliyorlar. Bu konuda Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi tarafından yapılan çalışmalar bulunuyor. 

Partilerin ve milletvekillerinin gündemine olan yasa düzenlemesi için kanun teklifleri ve soru önergeleri veriliyor.

Peki EYT yasasına ilişkin düzenlemeler ne zaman Meclis gündemine gelecek? Kamuilanlari.com olarak EYT yasasına dair son gelişmeleri değerlendiriyoruz. 

EYT YASASI NE ZAMAN ÇIKACAK?

Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşlar seslerini duyurmak adına gün aşırı sosyal medya kampanyaları düzenliyorlar. Bu konuda çok sayıda milletvekili ve siyasetçenin desteğini alan EYT’liler hükümetin yasa için çalışma başlatmasını bekliyorlar. 

EYT yasası için ise AK Parti’nin bilinen bir çalışması bulunmuyor. Geçmiş dönemlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın EYT yasasına dair açıklamaları bulunuyor. İki bakanda hükümetin bu konuda çalışması olmadığını açıklamıştı. 

EYT DERNEĞİ BAŞKANINDAN PAYLAŞIM

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYT-SYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak konuya dair yaptığı son paylaşımında şu ifadeleri kullandı.

”Kocaman okyanus olduğumuzu bilipte, YORULDUM, UMUTSUZUM demek bize göre değil. 08 EYLÜL 2019 TARİH SAAT 12.00 TANDOĞAN MEYDANI Seni bekliyor. Sen kaderdaşım, davana sen sahip çıkacaksın. Alınterimiz, emeğimiz en kutsallarımızdandır. Alınterine, emeğine sahip çıkacak, MAZARESİZ TANDOĞAN’DA OLACAKSIN.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir