Gündem

FETÖ Elebaşı Fethullah Gülen İntihar Etti İddiası ve Paylaşılan Fotoğraf

Türkiye Gazetesi’nde Fuat Uğur tarafından yapılan bir haberde FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in intihar etme eyleminde bulunduğu öne sürüldü. FETÖ içine yaşanan iktidar savaşı sonrası yaşandığı iddia edilen intihar olayına dair birde fotoğraf paylaştıldı. İşte o haberin detayları;

FETÖ ELEBAŞI GÜLEN İNTİHAR MI ETTİ?

15 Temmuz 2016’da düzenlenen darbe girişiminin planlayıcısı ve FETÖ terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen ile ilgili yayımlanan haberde; örgüt içinde önemli bir isim olan Mustafa Özcan’ın, Fetullah Gülen ile çatışma halinde olduğu ifade edildi. Bu olayın birkaç aydan beri yaşandığını ifade eden Fuat Uğur, Amerikan derin devletinin Türkiye’ye yönelik bir sonraki operasyonu Mustafa Özcan eliyle yapmak istediğini yazdı. Bunun için ise Fetullah Gülen yerine Mustafa Özcan’ın kullanılmak istediğini dile getiren yazar şu ifadeleri kullandı. 

”Mustafa Özcan işareti alır almaz Fetullah Gülen’in yazılı olarak dikte ettirdiği talimatları değiştirmeye ve üzerinde oynamaya başladı. Ancak Fetullah Gülen’in Bamteli adıyla yayınlanan video konuşmalarının içeriği ile bu mesajlar birbiriyle çelişmeye başladı. Pensilvanya’daki ‘tapınağa’ giden elemanları bu durumu Fetullah Gülen’e ilettiler doğal olarak.  Fetullah, Mustafa Özcan’ı yanına çağırarak hesap sordu. İlginçtir Mustafa Özcan bu kez kıvırmadı, yalan söylemedi, yan yollara sapmadan doğrudan doğruya ‘Bundan sonra süreci biz yöneteceğiz’ deyiverdi. Bu restleşme ramazandan bir ay önceydi. Fetullah Gülen ipin ucunu kaçıracağını anlayınca son kozunu oynamaya karar verdi. Kendi ölümünün örgütün dağılması anlamına geleceğini çok iyi bildiğinden Mustafa Özcan’ı kendi ölümüyle tehdit etti.”

Türkiye Gazetesi’nden Fuat Uğur yazısının devamında Mustafa Özcan’ın bu sözleri şantaj olarak algıladığını ve ciddiye almadığını söyledi. Bu konuda çeşitli kaynaklardan bilgi edindiğini ifade eden gazeteci Mustafa Uğur son gelen bilgide, FETÖ elebaşı Gülen’in intihar ettiğini söyledi. İntihar girişiminde bulunan Gülen’in kurtarıldığını ifade eden Fuat Uğur, intihardan kurtarılan Fetullah’ın eli. Serum takılmış ve uzun süre kaldığından dolayı da morarmış bir el olduğunu söyledi. 

İşte Paylaşılan O Fotoğraf

Türkiye gazetesinden Fuat Uğur bu haberini “Fetullah Gülen neden intihar girişiminde bulundu?” başlığıyla yayımladı.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir