Gündem

Fırat Kalkanı Harekatı’nın Olduğu Bölgeden YPG İle Çatışma! Acı Haber Geldi

Milli Savunma Bakanlığı yayımlamış olduğu bir basın açıklaması ile acı haberi kamuoyuna duyurdu. 

MSB tarafından yayımlanan basın açıklamasında Suriye’de devam eden operasyonlar kapsamında bölgede bulunan askerlerimize saldırı olduğu bilgisini verdi. 

PKK/YPG’ye bağlı teröristler tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucu 1 askerin şehit olduğu haberini veren Milli Savunma Bakanlığı 3 askerimizinde hafif bir şekilde yaralandığını açıkladı. 

1 ASKERİMİZ ŞEHİT 3 ASKER YARALI

MSB tarafından yayımlanan basın açıklamasında söz konusu saldırının gün içinde gerçekleştiği bildirildi. Bakanlık saldırının hemen ardından bölgede meşru müdafaa kapsamında operasyon gerçekleştirildiğini vurguladı. 

Milli Savunma Bakanlığı Tarafından Yayımlanan Basın Açıklaması

”Fırat Kalkanı Harekat Bölgesinde 30 Nisan 2019 tarihinde PKK/YPG’li teröristlerin saldırısı sonucu bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız ise hafif şekilde yaralanmıştır. Olay sonrası teröristlere ait belirlenen hedefler meşru müdafaa kapsamında bölgedeki ateş destek vasıtalarımızla ateş altına alınmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir