Gündem

Gençlerin Evlenebilmeleri İçin Evlilik Kredisi Faizleri Sıfırlansın Talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken yapmış olduğu son yazılı açıklamasında gençlerin evlenmelerine ve evlilik maliyetleri konusuna değindi. Gençlerin mali nedenlerden dolayı evliliğe yanaşmadığını dile getiren Bendevi Palandöken bu konuda bazı önerilerde bulundu. 

EVLİLİK KREDİLERİ SIFIRLANSIN TALEBİ

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken yapmış olduğu açıklamalarında evlilik maliyetlerinin yüzde 40 oranında yükseldiğine dikkat çekti. Son dönemlerde evlilik oranlarında yaşanan azalmaya da dikkat çeken Bendevi Palandöken bu durumun aynı zamanda 20’den fazla sektörü de etkilediğini bildirdi. Evlilik alışverişlerinin iç piyasada büyük bir hareketlenme sağladığına dikkati çeken TESK Başkanı Palandöken bir evliliğin en az 50 bin TL olduğunu vurguladı.

Bu kapsamda önerilerini dile getiren Bendevi Palandöken ”Gençlerimiz evlenmekten çekiniyor. Yuva kurabilmelerinin önünü açmak için geçmiş yıllarda olduğu gibi yeni evlenecek çiftlere sıfır faizli ve iki sene geri ödemesiz kredi imkanı verilmeli” ifadelerini kullandı. Palandöken açıklamasında ayrıca evlilik kredisinin en az 50 bin TL olması gerektiğini ifade etti. 

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir