Gündem

Hak İş Başkanı Arslan: Mezarda Emeklilik Sistemini Getirdiniz de Ne Oldu?

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak tarafından dile getirilen yeni emeklilik sistemi hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Yeni emeklilik sistemi konusunda bir önceki düzenlemeleri hatırlatan Mahmut Arslan değişen bir durumun olmadığını ifade etti. 

HAK İŞ BAŞKANI ARSLAN’DAN EMEKLİLİK AÇIKLAMASI

Hatırlanacağı üzere emeklilik sistemi konusunda Maliye Bakanı Albayrak bazı açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Albayrak açıklamasında sistemin yenilenmesi ile ilgili olarak çalışmaların olduğunu bilgisini vererek yeni emeklilik sisteminin 2019 sonuna yetiştirileceğini açıklamıştı. 

Maliye Bakanı Albayrak’ın bu açıklamasının ardından konuyu ele alan Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan şu ifadeleri kullandı. 

“Mezarda emekliliğe o zaman da itiraz ettik. Yaşı yükselterek 4 çalışanın 1 emekliye bakacağı bir sistemin kurulacağını söylediler. O zaman 1.8 çalışan 1 emekliye bakıyordu. Yaşı yükselttiler, bugün de 1.8 çalışan 1 emekliye bakıyor. Hani mezarda emekliliği getirdiniz de ne oldu?”

EYT AÇIKLAMASI

Yeni emeklilik sistemi kapsamında Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile de açıklamalarda bulunan Hak İş Başkanı Arslan beklentilerinin EYT’lilerin sorunlarının çözülmesi olduğunu söyledi. Bu konuda bir düzenleme yapılacaksa destek vereceklerin açıklayan Mahmut Arslan, düzenleme detaylarından henüz haberdar olmadıklarını söyledi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir