Gündem

Hak İş: EYT’lilerin İş Bulamama Sorununa Çözüm Getirilmeli

Hak-İş Konfederasyonu 14. Olağan Genel Kurulu kapsamında Hak İş Genel Başkanı Mahmut Arslan kamu gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. 

Ekonomi başlıklarından çalışma hayatında yer alan vatandaşların sorunlarına kadar birçok konuya dair değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaşan Mahmut Arslan konuşmasında ayrıca EYT konusuna dair açıklamalarda bulundu.

HAK İŞ SENDİKASINDAN EYT AÇIKLAMASI

Hak-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan konuşmasında, EYT düzenlemesinin Dünya Bankası (IMF) zoruyla çıktığını hatırlattı. Bu konuda vatandaşların çeşitli noktalarda mağduriyet yaşamasına ilişkin açıklamalarda bulunan Mahmut Arslan, özellikle emeklilikte yaşa takılanların iş bulmama sorununa değindi. 

“Hak-İş olarak, prim ödeme gün sayısını doldurmuş ancak yaş nedeniyle emekli olamayanlardan, özellikle işten çıkarılan, çalışma gücünü kaybetmiş ya da sektörde iş bulamayanlar için çözüm üretilmesi gerektiğine inanıyoruz.”

IMF Açıklaması

Mahmut Arslan konuşmasının bir bölümünde ayrıca İMF konusuna değindi. IMF’in Türkiye’ye asla gelmemesini istiyoruz diyet Mahmut Arslan, ”IMF demek işsizlik, daha fazla yoksulluk, daha fazla borç demektir. Bunu asla kabul etmiyoruz. Cumhurbaşkanımızın ve Hükümetimizin IMF konusundaki kararlılığını buradan bir kez daha tebrik ediyor ve destekliyoruz.” dedi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir