Gündem

Hak İş Sendikası’dan Belediyelerin Personel Çıkarmasına Tepki

Bolu Belediyesi’nde 31 Mart seçimlerinden sonra yönetimin değişmesiyle 97 taşeron işçi işten çıkarılmıştı. Söz konusu kararı oturma eylemi ile protesto eden işçiler için Hak İş Sendikası’ndan destek açıklaması geldi. 

CHP GENEL MERKEZİNE YÜRÜYECEKLER

Mahmut Arslan konuya dair yapmış olduğu açıklamasında işçilerin Bolu Belediye Başkanı Tanju Özkan’la işçilerin sürekli görüştüklerii dile getirdi. Bu konuda Hak İş olarak işçilerin yanında olduklarını ifade edem Hak İş Başkanı Arslan seçim öncesi vaatlerin arkasında durulması gerektiğini söyledi. 

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerini de hatırlatan Mahmut Arslan, Kılıçdaroğlu’nun,  ‘Sakın ha AK Parti’li belediye başkanı döneminde işe girdi diye hiçbir işçinin işiyle aşıyla uğraşmayacaksınız. Onlar hangi partinin mensubu olursa olsun onlarla birlikte çalışacaksınız’ dediğini hatırlattı. Bu kapsamda sendika olarak işçilerin işe dönmeleri amacıyla Bolu’dan Ankara’ya yürüyeceklerini dile getiren Mahmut Arslan CHP Genel Merkezi önünde bu yürüyüşü tamamlayacaklarını söyledi. 

“Günlerce devam etmişti. ‘Adalet istiyoruz.’ diye. Biz de Bolu Belediyesinde adalet istemek, arkadaşlarımızın haklarının verilmesini ve bu hakları ile beraber işe dönmelerini sağlamak amacıyla gerekirse planladık. İnşallah bu süreci Bolu’dan Ankara’ya kadar yürüyerek CHP Genel Merkezi önünde bu yürüyüşü tamamlamak üzere plan yapıyoruz”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir