Gündem

Hak İş Sendikası: EYT İçin Acil Çözüm Üretilmesi Gerekiyor

Hak İş Sendikası Başkanlar Kurulu toplantısı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Toplantıda çalışma hayatında yer alan çalışanların sorunları ile kadroya alınmayan taşeron işçiler, kadroya alınan taşeron işçilerin sorunları, kıdem tazminatı gibi konular ele alındı. 

Bu konuların dışında ele alınan bir diğer konu ise Emeklilikte Yaşa Takılanlar oldu. Bu konuda yaşanan mağduriyetler olduğunu ifade eden Hak İş Sendikası’nın toplantı sonrası açıklamaları şu şekilde.

HAK İŞ SENDİKASI’NDAN EYT AÇIKLAMASI

Hak İş Sendikası Başkanlar Kurulu tarafından gerçekleştirilen toplantı sonrası görüşülen konulara dair yapılan açıklamalarda emeklilikte yaşa takılan vatandaşların yaşadıkları mağduriyet dile getirildi. 

EYT konusunda acil ifadesiyle çözüm getirilmesini talep eden Hak İş Sendikası, bu sorunun IMF politikalarının ortaya çıkardığı bir sorun olduğunu belirtti. Bu bağlanda bu vatandaşların iş bulma adına sorun yaşadığını vurgulayan HAK-İŞ Başkanlar Kurulu şu açıklamada bulundu. 

”Emeklilikte aranan prim ödeme gün sayısı ve sigortalılık süresini doldurmuş, yaş unsuruna takılmış olanlar içerisinde, işten çıkarılmış, çalışma gücünü kaybetmiş veya sektörde iş bulamayanlar için çözüm üretilmesinin gerekliliğine işaret eder.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir