Gündem

Hak İş Sendikası’ndan Kıdem Tazminatı Açıklaması: Herkes Faydalanmalı

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay kamu gündeminin en önemli gündem maddesi olan kıdem tazminatı konusunda sendikasının düşüncelerini kamuoyu ile paylaştı. 

HAK İŞ SENDİKASINDAN KIDEM TAZMİNATI AÇIKLAMASI

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Toruntay katılmış olduğu bir iftar programı kapsamında katılımcılara yönelik bir konuşma gerçekleştirdi. Bu çerçevede düzenleme yapılması beklenen kıdem tazminatının geleceğini ele alan Mustafa Toruntay dikkat çeken ifadeler kullandı. 

Kıdem tazminatı konusunda hükümet tarafından sunulacak olan önerileri değerlendireceklerini ifade eden HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Toruntay açıklamasında herkesin faydalanabileceği ve geriye dönük hakların kaybedilmeyeceği bir sistem üzerinde durdu. 

Mustafa Toruntay’ın Kıdem Tazminatı Açıklaması

”Kıdem tazminatı konusunda Konfederasyonumuz HAK-İŞ, herkesin kıdem tazminatından faydalanması gerektiğini düşünüyor. Kazanılmış haklardan geriye gitmeden yapılacak bir reformun hayata geçirilerek, sadece sendikalı olanlar için değil bu ülkedeki çalışan herkesin kıdem tazminatından faydalanmasını istiyoruz. Bir de kesin olan bir şey var, kazanılmış haklarda geriye gidiş söz konusu ise, biz bu düzenlemede olmayız”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir