Gündem

Harç bedellerine yüzde 100 zam geleceği iddia edilmişti! Müdürlük açıklama yaptı

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgesi değerli kâğıt ve harç bedellerine yüzde 100 zam geleceği iddiaları hakkında açıklama yapıldı.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

“Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgeleri ile İlgili Asılsız Haberler Hakkında Duyuru” başlığı ile resmi bir şekilde yazılı açıklama yapan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, “Son zamanlarda bazı basın yayın organları ile sosyal medyada 2020 yılında T.C. Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgesi değerli kâğıt ve harç bedellerinde yüksek artışlar olacağı, nüfus cüzdanı ve eski sürücü belgelerinin 2020 yılından itibaren geçerli olmayacağı, sürücü belgelerinin yenilenmesi için sağlık kurulu raporu isteneceği ve bu nedenle belgelerin değiştirilmesi gerektiği şeklinde asılsız haberler çıktığı anlaşılmıştır.” ifadeleri yer aldı.

Ayrıca müdürlüğün duyurusunda şöyle denildi:
 
T.C. Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgesi değerli kâğıt ve harç bedellerinin her yıl olduğu gibi 2020 yılı içerisinde de yeniden değerleme oranında artış yapılarak güncelleneceği, halen kullanılmakta olan nüfus cüzdanlarının T.C. Kimlik Kartı alıncaya kadar geçerli olduğu, sürücü belgeleri için mevcut uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan yenileme işlemlerine devam edileceği, vatandaşlarımızın asılsız haberlere itibar etmemeleri,
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir