Gündem

Haziran Ayı İstanbul Başkanlık Seçim Anket Sonuçları: İmamoğlu Mu, Yıldırım Mı Önde?

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için artık kısa bir süre kaldı. Seçimlere kısa bir süre kala her iki adayda çalışmalarına hızla devam ediyorlar. 

Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu ile Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım’ın kıyasıya yarıştığı seçim için son anket sonuçları açıklandı. ORC Araştırma Şirketi tarafından açıklanan anket sonuçlarına dair paylaşılan verilen or oranları şunlar.

ORC ARAŞTIRMA ŞİRKETİ İSTANBUL ANKET SONUÇLARI

ORC Araştırma Şirketi 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için gerçekleştirilecek seçimler için 6580 kişi ile bir araştırma yaptığını açıkladı. Seçimler öncesi yüzyüze gerçekleştirilen bu anket sonuçları ise şirketin sosyal medya hesabı üzerinden vatandaşlara duyuruldu. ORC Araştırma Şirketi seçim sonuçlarına anket araştırmasında Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım’ın önde olduğunu açıkladı. İşte şirketin paylaşımına göre oy oranları.

Açıklanan Anket Sonuçları

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım için açıklanan anket sonuçları yüzde 48.3. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu için açıklanan oy oranı ise yüzde 47.7. Şirket araştırma sonuçlarının diğer partilerin toplamının oy oranının yüzde 0.6 olduğunu kararsız seçmenin oy oranının ise yüzde 3.4 olduğunu bildirdi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir