Gündem

HDP’nin Elazığ Yardımı Geri Mi Çevrildi ? Bakan Soylu’dan Önemli Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu HDP’li belediyelerin Elazığ ve Malatya’daki depremzedelere yönelik gönderilen yardımların engellediği iddiaları hakkında bir açıklama yaparak bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Bakan Soylu açıklamalarında HDP’li Kars Belediyesinin AFAD ile işbirliği yaptığından dolayı yardımlarını kabul ettiklerini sözlerine ekledi.

İDDİALARI YALANLADI

Konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında yardımların AFAD üzerinden organize edildiğini belirterek, HDP’li Kars Belediyesi’nin yardımlarının kabul edildiğini söyledi. Elazığ Valiliği’nin HDP’li belediyelerin deprem yardımlarını geri çevirdiği iddiasının doğru olmadığını ifade etti.

Ayrıca Bakan Soylu açıklamalarının devamında AFAD üzerinden koordine edildiğini aktardı. HDP’li Diyarbakır’ın Ergani Belediyesine ait yardımların AFAD ile koordinasyon olmaksızın getirildiği için geri çevrildiğini ifade ederek Kars Belediyesinin yardımının ise kabul edildiğini vurguladı.

İçişleri Bakanı Soylu açıklamalarında “Kriz anında sağlık ve güvenlik açısından geri çevirdik. Buna karşın HDP’li Kars Belediyesi AFAD ile işbirliği yaptığı için yardımları kabul ettik” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir