Gündem

Hint Okyanusunda Türk Gemisinde Dehşet Yaşandı ! Gemi Kaptanı Hayatını Kaybetti 2 Mürettebat Yaralandı

İnce Karadeniz gemisi Endonezya’nın Semerang limanından yükünü aldıktan sonra okyanusa açıldı. Geminin kaptanı ise daha önce trtıştığı makine yağcısı E. A.’nın saldırısına uğradı. E. A. elindeki bıçak ile kaptana saldırırken engel olmak isteyen 2 mürettebat yaralandı.

Saldırgan geminin kaptanını kamarasının girişinde boğazından bıçakladı. E. A. gemi mürettebatı tarfından yakalandı ve bağlandı. Ayrıca geminin rotası adli işlemler için Sri Lanka’ya çevrildi. Ayrıca gemi kaptanının hayatını kaybettiği belirlendi.

AÇIKLAMA YAPILDI

Bu arada İnce Denizcilik Şirketi tarafından olay hakkında bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

“20.12.2019 tarihi sabah saatlerinde Hint Okyanusu’nda seyir halinde bulunan şirketimize ait M/V İnce Karadeniz isimli gemimizde vuku bulan elim hadise sonucu bir personelimiz vefat etmiş ve iki personelimiz yaralanmıştır.

Türk konsolosluğuna ve yasal mercilere gerekli bildirimlerin tamamı yapılmıştır. Şu an itibariye Hint Sahil Güvenlik duruma müdahale etmiş, yaralılara ilk müdahale yapılmıştır. Yaralıların hayati tehlikesi yoktur”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir