Gündem

Hızır Beyoğlu’nun Ardından Başakşehir’de Para Dağıtıyor!

Beyoğlu’nda çok sayıda evepara dolu zarf bırakan bir hayırsever bu kez de Başakşehir’de para dağıtmayabaşladı. Yine evlerin kapısının altından atılan zarflarda 1000 lira bulundu.

 Hızır adı verilen hayırseverin bu paralarihtiyaç sahiplerine ulaştırdığı düşünülüyor. Beyoğlu Hasköy’de geçen aylardagecekondulardan oluşan evlerin kapılarının altını içerisinde bin TL bulunanzarflar bırakan bir kişi Regaip gecesi Kandili’nde de Başakşehir’e bağlıŞahintepe’de para dağıttı. Mahallelerinin Hızır lakabını taktığı hayırsever çoksayıda eve para dolu zarf attı.

 Eve para dolu zarf bırakan kişileri kameralargörüntüledi haberlere göre içinde 1000 TL bulunan zarfın üzerindeki nokta”Paylaşmanın asaletini, bencilliğinin çirkinliğine değişmeyen birkardeşiniz olarak, sizden dua edecek kimsesi olmayanları duanıza katmanızı vebu gece kapınıza gelmeme vesile olanlara dualarınızda yer vermenizi tümkalbimle isterim. Hayırlı kandiller” mesajı yer alıyordu.

Hasköy’de geceleri 3 defagidip para dağıtan kişiye mahalle ekipleri de kendi arasında Hızır lakabınataktı. O iş adamının kim olduğu bilinmiyor para dağıtanlar bu kez de BaşakşehirŞahintepe Mahallesi’nde ortaya çıktı. Gece lüks araçlarla mahalleye gelenbirkaç kişi ellerindeki zarfları evlerden içeriye doğru attı ve zarflarıniçerisinde 1000 TL olduğu ortaya çıktı. Regaip Kandili gecesi dağıtılan parayısabah uyandıklarında gören vatandaşlar da şaşkınlığını gizleyemedi.

 Parayı gönderen kişi için dualar edildi. Zarflarıda atan kişiler kim ne iş yapar bilinmiyor ancak gazeteciler ve vatandaşlar Buhayırseverin kim olduğunu merak ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir