Gündem

Hukuk fakülteleri hakkında flaş çağrı: 19 fakülte kapatılsın!

Milyonlarca öğrencinin mezun olduğu ve hala öğrenim gördüğü Hukuk Fakülteleri hakkında CHP’li vekilden flaş bir çağrı geli.

TBMM’de yaptığı açıkalamada, ülke genelinde 67 hukuk fakültesinden 19’unda hukukçu olmayan dekanların görev yaptığını ifade eden CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, ”Hukukçu dekanların yönetmediği hukuk fakültelerinden mezun olan çocuklardan donanımlı olmalarını bekleyemeyiz” ifadelerini kullandı.

ÇİĞ KÖFTE SALONLARI GİBİ HER TARAFA HUKUK FAKÜLTELERİ AÇILDI

“Aynı bizim Adıyaman çiğ köfte salonları gibi her tarafa, ilçe merkezlerine bile hukuk fakülteleri açıldı.” diyen CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, “Veteriner, kimyacı, ilahiyatçı, maliyecilerin yönettiği hukuk fakültesi mezunlarının adalete katkıları ne kadar olabilir? Fakültelerde hukuk bilimini iyi öğretemezsek oradan yetişen hukukçularımızın yarın hâkim, avukat, savcı olduklarında hata yapmaları da kesindir. Öncelikle her yere hukuk fakültesi açma politikasından vazgeçmeliyiz. Dekanları hukukçu olmayan, hukuk hocaları bulunmayan fakülteleri kapatalım. Biz bu parlamentoda çok iyi kanunlar yapsak da, bu sistemin yetiştirdiği hukukçular kürsülerde kaş göz çıkarmaya devam eder.” dedi.

HUKUK FAKÜLTELERİNDEN GELECEK CEVAP MERAK EDİLMEYE BAŞLANDI!

Hukuk fakülteleri hakkında flaş bir şekilde çağrı yapan Tutdere’nin sözlerine hukukçuların ne cevap vereceği merak konusu oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir