Gündem

Hükümete EYT Çağrısı: EYT Sorununu 1 Saatte Çözeriz

Bilindiği üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) büyük bir sürpzi olmasa hafta sonu itibariyle tatile girecek. Halen oturumları devam eden ”Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi ile Onbirinci Kalkınma Planını” görüşmelerinin ardından Cuma günü kapanacak olan Meclis’in ele almadığı çok sayıda konu bulunuyor. 

3600 ek gösterge, yargı paketi gibi merakla beklenen konuların görüşülmemesine dair ise muhalefet partilerinden tepki gelmişti. 

Cumhuriyet Halk Partisi’nden yapılan son açıklama ile Meclis’in tatile girmesi konusunda yeni bir değerlendirme geldi. CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ve CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç tarafından yapılan açıklamalarda EYT konusu üzerinden Meclis’in tatile girmesi eleştirildi.

1 SAATE EYT SORUNU ÇÖZERİZ

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşların sorunlarına dair yapılan açıklamalarda iki CHP miletvekili tarafından hükümete hem öneri hemde eleştiri vardi. 

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, EYT konusuna dair yapmış olduğu açıklamasında, “Sadece Meclis’te 1 saatte bu sorunu çözebiliriz. 700 bin EYT’nin yıllık maliyeti 18 milyar, 5 ayda faize 38 milyar ödendi” ifadelerini kullandı. CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç da Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT)  ile ilgili olarak “EYT’nin yasası çıkmadan nasıl tatile gideceksiniz? Mağduriyetlere çözüm bulunmadan Meclis tatil olmamalı. Önce millet, sonra tatil” ifadelerini kullandı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir