Gündem

Hükümete EYT, Ek Gösterge, Atama ve Vergi Eleştirisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Erkan Aydın, TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yaptı. Ekonomi alanına dair yapmış olduğu konuşmasında ekonomi gündemine dair eleştirilerde bulunan Erkan Aydın, Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın açıklamalarını eleştirdi. 

Konuşmasında ayrıca hem ekonomi hemde siyasi gündemin en önemli konu başlıklarından olan konular hakkında açıklamalarda bulunan CHP Milletvekili Erkan Aydın’ın konuşmasını sizlerle buluşturuyoruz.

HÜKÜMETE EYT, VERGİ ATAMA VE EK GÖSTERGE ELEŞTİRİSİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Erkan Aydın konuşmasında ekonomi alanında AK Parti kanadından gelen olumlu açıklamaları hatırlattı. Bu alanda bazı örnekler vererek bu açıklamalara tepki veren Erkan Aydın EYT konusu başta olmak üzere gündemin takip edilen konularına dair şu ifadeleri kullandı.

”Kendi ürettiği zeytinyağını dünyada en pahalıya içen millet, yüzde 75’ini ürettiği fındığı en pahalıya tüketen biziz, Rize’de ürettiğimiz çayı Almanya’dan pahalıya içen gene biziz, kendi topraklarımızda yetişen Antep fıstığını dünyada en pahalıya yiyen gene biziz. Ama Sayın Bakan damat Albayrak ne diyor? “Devletin kasası tarihte hiç olmadığı kadar güçlü.” diyor. Şu kasayı bir gösterse de biz de gerçekten güçlü mü, değil mi bir öğrensek. Lafa gelince hep güçlü. O zaman ben de soruyorum: Madem güçlü, EYT’lilere, emeklilikte yaşa takılanlara niye vermiyorsunuz? Sayın Cumhurbaşkanına 46 yaşında verdiğiniz bu hakkı niye onlara vermiyorsunuz? Öğretmenlere, sağlıkçıya, eğitimdekilere ek 3600 göstergeyi madem kasa bu kadar güçlü niye vermiyorsunuz? Atama bekleyen sağlık çalışanlarına, öğretmenlere niye bu haklarını vermiyorsunuz? Vergilerde ve zamlarda neden indirim yapmıyorsunuz madem kasa bu kadar kuvvetli?”

Kamu Haberlerinden Haberdar Olmak İçin;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir